درمان التهابات مفاصل

درمان التهابات مفاصل

بسیاری از افراد از التهاب مفاصل و درد های ناشی از آن رنج می برند و همواره به دنبال راه هایی هستند که این درد ها را کاهش داده و به آرامش برسند. خیلی افراد برای این منظور از مسکن ها به طور مداوم استفاده می نمایند که این کار عوارض زیادی دارد و آسیب به اندام های داخلی بدن وارد می کند. التراسوند درمانی یک روش درمانی جدید برای درمان بسیاری از مسائل و آسیب ها خصوصا آسیب های ارتوپدی می باشد که به تسکین و درمان درد های سیستم اسکلتی عضلانی بدن می پردازد. دستگاه اولتراسوند توسط امواج صوتی درمان را انجام می دهد. این امواج در درمان بسیاری از مشکلات مانند اسپاسم عضلانی، صدمات بافت نرم،التهابات مفصل ها، آرتریت روماتوئید، التهابات تاندونی، افزایش قابلیت انعطاف پذیری بافت های بدن و … مورد استفاده قرار می گیرند.

روش کار دستگاه اولتراسوند چگونه است؟

امواج اولتراسوند ناشی از ارتعاشات کریستال‌ های موجود در سر دستگاه می باشند. این امواج به وسیله‌ی پروب دستگاه التراسوند که بر روی پوست ناحیه مورد نظر قرار می گیرد به آن قسمت اعمال می گردد. یک ژل مخصوص به عنوان واسط پروب دستگاه و پوست به کار برده می شود. این ژل سبب انتقال‌ بهتر امواج و تاثیر بیشتر می گردد. این امواج که امواج صوتی نام دارند دارای فرکانس بالایی هستند که انسان‌ قادر به شنیدن آن ها نیست که توسط ارتعاشات مکانیکی تولید شده و به بافت‌ های مورد نظر رسیده و این امواج در بدن موجب لرزش بافت‌ ها خصوصا بافت‌ های حاوی کلاژن می گردد.
این ارتعاشات در بافت ها تولید گرما می کند که در بیشتر موارد توسط بیمار احساس نمی‌ شود و همین امر موجب درمان و یا کاهش درد می گردد. البته در برخی موارد تولید حرارت برای بافت مفید نمی باشد که طبق نظر متخصص این کار به طور متناوب و بدون تولید حرارت صورت می پذیرد.
محققان بر این باورند که استفاده از اولتراسوند در فیزیوتراپی، از بروز مجدد کمردرد و گردن درد جلوگیری می کند.
برای خرید دستگاه التراسوند می توانید با مجموعه فیزیوتراپ تماس بگیرید.