فواید فیزیوتراپی

فیزیوتراپی فواید بسیاری دارد. انجام این روش عوارضی را در پی ندارد. با کمک این روش می توان بسیاری از بیماری ها را درمان کرد. علاوه بر این با کمک انجام فیزیوتراپی نیاز به انجام عمل های جراحی از بین می رود. این روش در تمامی سنین می تواند پاسخ گو باشد.

کاهش و از بین بردن درد : یکی از فوایدی که این روش دارد در کاهش و از بین بردن درد است. فیزیوتراپی می تواند اسپاسم عضلات را کاهش دهد. فیزیوتراپی به درمان درد عضلات بدن مانند گردن، کمر، زانو، کمر و … کمک زیادی می کند. این کار می توان به وسیله دستگاه شاک ویو و ترکشن انجام دارد.

بهبود حرکات بدن : فایده دیگری که فیزیوتراپی دارد این است که افرادی که در انجام حرکات بدن دچار مشکل شده اند، می توانند با کمک فیزیوتراپ خود و با دستگاه ها و روش های پیشنهاد شده توان حرکتی خود را بهبود ببخشند. که لیزر درمانی می تواند یکی از روش های موثر باشد. همچنین بیمارانی که دچار سکته مغزی شده اند و توان حرکتی خود را از دست داده اند، دچار سوزش و بی حسی موضعی شده اند، می توانند از روش های فیزیوتراپی استفاده کنند.

بهبود آسیب های ورزشی: فیزیوتراپی می تواند در ورزش هم موثر باشد و کمک کند که تاثیر حرکات ورزشی بر روی بدن بهتر صورت بگیرد. که با کمک دستگاه استیمولاتور می تواند به این هدف رسید، این دستگاه در از بین بردن چربی های اشباع شده در نواحی بدن کمک زیادی می کند. فیزیوتراپی همچنین می تواند به بهبود آسیب های وارد شده به بدن در اثر ورزش، همچنین پیشگیری از بروز آسیب های ورزشی کمک کننده باشد.

کنترل پوکی استخوان: با افزایش سن انسان ها دچار پوکی استخوان می شوند و سیستم های بدن انسان کارایی خود را از دست می دهند و دچار مشکل می شوند. فیزیوتراپی به سالمندان در کاهش مشکلات فوق کمک بسیاری می کند.

کمک به مشکلات پوستی: فیزیوتراپی برای حل مشکلات پوستی نیز موثر است و به کاهش دردهای ایجاد شده در اثر سوختگی، بهبود مفاصل و چسبندگی تاندون ها کمک می کند.

بهبود مشکلات قلبی: فیزیوتراپی می تواند بعد از انجام جراحی های قلبی به کنترل عوارض ناشی از جراحی ها و بهبود عملکرد جسمی نقش زیادی را ایفا کند.

فیزیوتراپی همچنین می تواند خشکی مفاصل، فتق دیسک بین مهره ای، شکستگی استخوان، اسپاسم عضلانی، قابلیت کشش بافت های نرم، اختلالات ستون فقرات، بیماری های التهابی، شکستگی استخوان و تغییر شکل مفاصل را با روش التراسوند بهبود ببخشد.