فیزیوتراپی در منزل

بسیاری از افراد وجود دارند که به دلیل مشکلات فیزیکی پیش آمده در بدن خود نیازمند انجام تمرینات فیزیوتراپی هستند، اما نمی توانند از منزل خارج شده و فاصله محل زندگی تا مرکز فیزیوتراپی را بپیمایند. در این حالت این افراد می توانند تمرینات فیزیوتراپی مربوط به خود را در منزل انجام داده و با تهیه دستگاه های فیزیوتراپی به درمان خود بپردازند. این تمرینات می تواند زیر نظر فیزیوتراپیست ها انجام گیرد.

دستگاه های فیزیوتراپی زیادی وجود دارند که می توانند در خانه مورد استفاده قرار بگیرند. این دستگاه ها در ابعاد کوچک تری هستند. این دستگاه ها دارای تنوع هستند و هرکدام از آن ها برای هدف خاصی شده اند و می توانند برای عارضه های نخاعی، اسپاسم عضلانی، شکستگی، سکته مغزی، بیماری های دستگاه حرکتی، آسیب های ورزشی، مشکلات پیش آمده در اثر تصادف، بیماری پارکینسون، بیماری های پوستی و بسیاری از مشکلات دیگر مورد استفاده قرار بگیرند.

یکی از این دستگاه ها استیمولاتور است که مشکلات پیش آمده در مفاصل، استخوان ها و تاندون ها را برطرف می کند. دردهای ناشی از عمل های جراحی و آسیب های ورزشی را التیام می بخشد، برای درمان نرمی کشکک زانو، بیماری MS و پارکینسون، درمان درد های مربوط به زانو، کمر وگردن و تقویت عضلات بعد از عمل جراحی مفید است.

دستگاه دیگر التراسوند نام دارد که در درمان شکستگی استخوان، اسپاسم عضلانی، رگ به رگ شدن، بیماری های التهابی بسیار مفید عمل می کند. این دستگاه همچنین قادر است که قابلیت کشش بافت های نرم را افزایش دهد و صدمات وارد شده به رباط را کاهش دهد.شن

ترکشن نام دستگاه دیگری است که می تواند در منزل مورد استفاده قرار گیرد. این دستگاه برای ضعف و بی حسی، کاهش اسپاسم عضلانی، بهبود درد گردن و کمر، آرتروز و گرفتگی اعصاب به کار می رود و می تواند  در درمان سیاتیک و تنگی کانال نخاعی موثر باشد.

شاک ویو نیز روشی در فیزیوتراپی است که به بهبود شرایط بیمار و کاهش درد در نقاط مختلف بدن کمک زیادی می کند. این دستگاه همچنین می تواند زخم پای افراد دیابتی، گرفتگی عضلانی، التهاب مفاصل، التهاب تاندون آشیل، درد کمر، گردن،زانو، شانه، جلوی زانو، لگن، کف پا و پاشنه پا را بهبود ببخشد.

لیزر روش دیگری در درمان های فیزیوتراپی است که کاربرد های گسترده ای دارد و می تواند برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. بهبود کمر درد، خار پاشنه، آرتروز گردن و زانو، شانه یخ زده، گرفتگی عضلات، تسریع ترمیم زخم و بیماری های پوستی تنها بخشی از موارد درمان با لیزر می باشد.